rowery miejskie

Rowery miejskie – ekologia, ekonomia, zdrowie!

Ostatnie miesiące z wielu względów nie są łaskawe dla ludzi, w tym dla Polaków. Jednym z powodów jest galopująca inflacja, a co za nią idzie, znaczny wzrost cen paliw. Skok ten odczuwają wszyscy, jednak najbardziej korzystający z paliw każdego dnia – kierowcy. Sytuacja ta jest więc kolejną okazją, by zmienić mechaniczny środek transportu na popularne w ostatnich latach rowery miejskie! 

Rowery miejskie to rozwiązanie ekonomiczne – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Korzystanie z nich jako środka transportu niesie też wiele innych korzyści!

używane rowery miejskie

Eko jest modne!

Utrzymujący się od wielu lat trend eko jest wyrazem troski o planetę, którą my – ludzie – niszczymy każdego dnia. Przerzucenie się z wydzielającego spaliny auta na rower miejski jak najbardziej świadczy o trosce o planetę! Warto dodać, że jest się wtedy nie tylko eko, ale też na czasie. 

Ruch lekarstwem na wszystko.

Pandemia otyłości – takie określenie coraz częściej słychać z ust specjalistów. Ostatnie lata wielu z nas spędziło pracując lub ucząc się zdalnie. Brak ruchu to pierwszy krok do otyłości, ale też wielu innych problemów zdrowotnych. Już 30 minut ruchu dziennie pozwala zadbać o stawy, odpowiednie ciśnienie i metabolizm. Ruch uznawany jest za lekarstwo na wiele schorzeń cywilizacyjnych. Zamiast stać w korkach, przejażdżka rowerem do pracy lub szkoły zastąpić może codzienną dawkę ruchu!

Rower z wypożyczalni, nowy czy używany?

Którąkolwiek opcję wybierzemy, i tak zyskamy opisane wyżej korzyści. Aby jednak czerpać maksimum zadowolenia z codziennych przejażdżek rowerem po mieście, warto przeanalizować swoje potrzeby. Jeśli mieszkamy w pobliżu stacji wypożyczalni rowerów, nasz cel podróży również znajduje się niedaleko niej, warto rozważyć opcję wypożyczenia sprzętu. Jeśli jednak zamierzamy jeździć regularnie i mamy do pokonania sporą odległość, warto zainwestować w swój własny rower. Nowe rowery miejskie z łatwością znajdziemy w odpowiednim salonie, gdzie sprzedawcy doradzą nam idealny rower do naszych potrzeb. Nowy rower to najczęściej dobra inwestycja na lata, przyznać jednak trzeba, że nowy rower miejski dobrej jakości to również spory wydatek. Tańszą, ale równie ciekawą opcją jest rower używany. Używane rowery miejskie to obecnie popularne modele na rynku rowerów, warto zajrzeć do sprawdzonych salonów rowerów używanych, gdzie specjaliści przygotowują rowery do sprzedaży. Co ciekawe, kupno roweru w takim miejscu oznacza, że na rower udzielana jest gwarancja! Tam również sprzedawcy odpowiednio dobiorą używany rower do naszej postury i potrzeb. 

Wybierając rower miejski jako środek transportu, dbamy jednocześnie o swoje zdrowie, portfel i planetę. Dodatkowo czas spędzony na rowerze podnosi poziom endorfin, a co za tym idzie, poprawia nasz nastrój. Czy zdecydujemy się na rower z wypożyczalni, nowy rower miejski lub używany, zależy od naszych osobistych preferencji – jedno jest pewne: każdy z tych wyborów będzie dla nas korzystny.