Dachy Gniezno

Jak wybierać okna dachowe?

Rodzajów okien dachowym jest naprawdę wiele. Przez to podczas budowy domu narasta nas problem, jakie okna dachowe powinniśmy wybrać? Które z nich będą najwytrwalsze i szczelne? W dalszej części artykułu pomożemy w ich wyborze. Zapraszamy.

Na co zwrócić uwagę?

Przed wyborem okien dachowych Gniezno, warto zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych aspektów, których nikt nie powinien pomijać. Na co dokładnie? Pierwszą ważną rzeczą jest pamiętanie o dostępie do naturalnego światła. Każdy pokój powinien mieć możliwie jak największe okno, ponieważ dostęp do naturalnego światła poprawia samopoczucie, koncentrację. Daje to także możliwość do szybkiego przewietrzenia pokoju w dowolnym momencie. Dlatego warto zwrócić uwagę na okna dachowe z dużymi przeszkleniami, które umożliwią napływ dużej ilości światła do naszych pomieszczeń na poddaszu.

Kolejnym ważnym aspektem jest łatwy sposób ich otwierania. na rynku znajdziemy okna dachowe obrotowe, uchylno-obrotowe, okna balkonowe oraz okna dachowe o podwyższonej osi obrotu. Wybierajmy te, które łatwo będzie nam otwierać i używać( na przykład myć).

Trzeci aspekt, to wcześniej wspominane wietrzenie pokoju. Tylko dzięki częstemu wietrzeniu pomieszczeń zadbamy o całkowite wyeliminowanie wilgoci z naszego domu.

Okna dachowe Gniezno

Jakie okna dachowe najlepiej wybrać?

Na samym początku warto zastanowić się, ile okien powinniśmy mieć w pomieszczeniach. Warto pamiętać o tym, aby było ich jak najwięcej. Większa ilość okien doprowadza więcej światła do pomieszczenia przez wykorzystanie większej ilości punktów zaczepienia. Najczęściej stosowanie okna na dachy Gniezno to:

  • okna aluminiowo – drewniane (wykonane z drewna, osłonięte z zewnątrz profilami aluminiowymi),
  • okna aluminiowo – tworzywowe (wykonane z profilu PVC wzmocnione wewnątrz rdzeniami stalowymi, osłonięte z zewnątrz profilami aluminiowymi),
  • okna drewniane.

Jeśli nadal nie wiesz, na które z nich warto postawić, wystarczy, że poprosisz o pomoc fachowców, którzy mają doświadczenie w tej branży. To oni pomogą Tobie dostosować odpowiednie okna do całego mieszkania.