Hotel Inowrocław

Wakacje w Kujawsko-Pomorskim  – Jaki hotel Inowrocław wybrać?

Wakacje coraz bliżej. Eksperci prognozują, że lato w tym roku będzie naprawdę gorące. Jesteś z województwa Kujawsko-Pomorskiego i chcesz wypocząć nie wyjeżdżając gdzieś daleko? W tym artykule powiemy o tym, jakie miejscowości w tym województwie warto odwiedzić i jaki hotel Inowrocław wybrać.  

Wakacje w Kujawsko-Pomorskim – Gdzie dla aktywnych?

Nasze województwo daje wiele możliwości. Tak naprawdę wszystko zależy od charakteru wyjazdu i preferencji. Planujesz rodzinny wyjazd? Lubicie aktywny wypoczynek? W takim razie na pewno warto odwiedzić Bory Tucholskie. Te sosnowe lasy i ich serdeczni mieszkańcy, co roku goszczą tysiące spragnionych błogiego spokoju turystów. Nie brakuje tu popularnych atrakcji, miejsc do odkrycia, zagubione w lesie jeziora, zacienione doliny strumieni, niezwykłe rezerwaty czy pomniki przyrody. Jeśli nie Bory to warto wybrać się na rowerową wycieczkę na Pojezierze Brodnickie. Okolice to jeziora, lasy, zaskakująco ukształtowany teren i różne atrakcje. Zadowalają na dobrych kilka dni każdego entuzjastę jazdy w terenie. Bogactwo przyrody jest tu prawdopodobnie nieporównywalne z żadną inną częścią województwa. Oczywiście to  nie jedyne możliwości, jednak te wydają się najpiękniejsze. A co powiedzieć o tych, co lubią mniej aktywny wypoczynek?

agroturystyka kujawsko-pomorskie

Hotel Inowrocław – Coś dla tych mniej aktywnych

Dla tych mniej aktywnych zdecydowanie warte odwiedzenia są kluczowe miasta Kujawsko-Pomorskiego. Zalicza się do nich między innymi Toruń (jedna z dwóch stolic województwa). Jest to miasto z kapitalnym kameralnym klimatem, gdzie średniowieczne zabytki są na wyciągnięcie ręki. Innym miastem wartym zobaczenia jest Chełmno. Mówi się o nim „Kraków Północy”. Czy słusznie? Każdy musi ocenić sam. Jednak z pewnością warto tu przyjechać chociaż na parę godzin, żeby przejść się klimatycznymi uliczkami starówki, przyjrzeć renesansowym detalom słynnego ratusza. czy dotknąć murów jednej z kilku średniowiecznych świątyń. W województwie mamy także miasto typowo uzdrowiskowe – Inowrocław. To świetna opcja dla osób, które lubią zarówno odpoczynek bierny jak i aktywny. Dlaczego? Jaki hotel Inowrocław wybrać?

Inowrocław – Co oferuje?  

To uzdrowiskowe miasto oferuje spacery po pięknych uliczkach starówki. Na rynku można zjeść pyszne lody, wypić kawę, ochłodzić się w tryskającej wodą fontannie i posilić się smacznym obiadem. Nieco ponad kilometr od rynku zaczyna się piękny i znany Park Solankowy. Znajdują się w nim tężnie solankowe. Spacerowanie w ich pobliżu niesie za sobą korzyści zdrowotne. Niedaleko Inowrocławia jest także Agroturystyka Kujawsko-pomorskie, w której można obcować z różnymi zwierzętami, zjeść chleb z pieca, zdrowe owoce i inne produkty. Jeśli chodzi o noclegi to jest wiele hotelów Inowrocław, w których warto się zatrzymać.