sauny komercyjne

Sauny komercyjne – Czy rzeczywiście przynoszą zyski?  

Wielu właścicieli hoteli czy apartamentów zastanawia się, jak zwiększyć popyt na ich obiekty. Jak zdobyć więcej klientów? Co zrobić, by akurat nasz hotel wydawał się atrakcyjny? Dobre efekty przynosi strefa spa. Czy warto inwestować w sauny komercyjne? Co jeszcze się opłaca? Powiemy o tym w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.  

Strefa Spa może wiele zdziałać

Co zaliczamy do strefy Spa? Między innymi jacuzzi, fotele masujące. Ale szczególnie na popularności zyskały w ostatnich latach sauny komercyjne. Wielu właścicieli domków letniskowych i hoteli zdecydowało się na kupno sauny fińskiej. Największą aprobatą cieszą się sauny zewnętrzne. Czy sauny rzeczywiście się opłacają? Przecież ich utrzymanie kosztuje… Rzeczywiście, za samo kupno sauny, pieca i innych niezbędnych elementów kosztować będzie nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jednak same koszty eksploatacji nie są bardzo wysokie. Jeżeli sauna opalana jest drewnem, płacimy jedynie to, co za opał. Jeżeli sauna jest na prąd, wtedy koszt miesięczny, przy regularnym korzystaniu wyniesie kilkadziesiąt lub kilkaset złotych. Widać, że jest to spora inwestycja. Czy opłacalna?

Sauny komercyjne przynoszą zyski

Wśród tak wielu problemów ludzie są coraz bardziej skłonni do odpoczywania, resetowania się. Świetnym sposobem do tego jest właśnie korzystanie z kąpieli parowej. Relaks sprzyja zdrowiu psychicznemu. DO niedawna nie było popularne, by przy domku mieć dostęp do prywatnej sauny czy innego elementu spa. Dziś nas to nie dziwi. W centrach wellness czy ośrodkach spa korzystanie z sauny jest znacznie droższe niż dopłacenie do domku czy apartamentu z taką przyjemnością. Poza tym w trakcie pandemii każdy zaczął bardziej zwracać uwagę na higienę, dlatego obiekty, z których jednego dna skorzystało kilkaset osób nie przyciągają.

sauny zewnętrzne

Coś dla zdrowia

Kąpiele parowe przede wszystkim hartują ciało, które staje się bardziej odporne na przeziębienia. Szczególnie jeśli prowadzimy „terapie szokowe” – grzejemy się, a następnie wychodzimy do zimnego miejsca, wchodzimy do zimnej wody i tym podobne. Udowodniono także, iż korzystanie z łaźni poprawia pracę układu oddechowego i krążeniowego i przyśpiesza przemianę materii. Stan naszej skóry poprawia się, usuwamy z organizmu wiele toksyn.