kamień ozdobny Mogilno

Co modne w ogrodach w 2022 i 2023 roku?   

Trendy modowe, wnętrzarskie, ogrodowe szybko się zmieniają. Jeżeli planujesz założenie nowego ogrodu, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się, co będzie modne w najbliższym czasie. Powiemy o roślinach meblach, kruszywach – kora czy kamień ozdobny Mogilno? Iglaki czy drzewa i krzewy liściaste? Egzotycznie czy rodzimie?   

Rośliny w donicach  

Pandemia trochę pozmieniała. Zaczęliśmy bardziej doceniać przestrzeń wokół naszych domów. Ci, w trakcie loch downu mieszkali w domkach jednorodzinnych i mogli przebywać na ogrodach mieli dużo szczęścia. W związku z tym trendy ogrodowe nieco się pozmieniały. W tym roku i w najbliższym czasie modna jest wygoda! Oczywiście miłośnicy dbania o rośliny, przesadzania, pielenia, przycinania mogą szaleć z gatunkami. Jednak zdecydowana większość woli mieć czas na inne rzeczy. Dlatego w 2022 roku w dużej mierze stawia się na rośliny w donicach i to, co ciekawe, egzotyczne. Ze względu na połączenie walorów dekoracyjnych z dużą wytrzymałością, do ogrodu warto wybrać okazy takie, jak: bambusy, agawy, bananowce, figowce pospolite, mrozoodporne palmy i eukaliptusy. Oczywiście najpierw dobrze jest poznać każdy gatunek czytając o nim. Kolejny trend tego i najprawdopodobniej kilku lub nawet kilkunastu przyszłych lat są łąki kwietne. To opcje nie tylko dla tych, którzy nie mają czasu dbać o piękny trawnik. Jest to rozwiązanie idealne dla walczących o środowisko. Łąki kwietne stanowią pożywienie dla pszczół. Co więcej, zatrzymują wilgoć, i panująca temperatura w nich jest niższa. Oczywiście nie można zapomnieć o walorach dekoracyjnych – kolorowe kwiaty będą cieszyć oko od wiosny do późnej jesieni.

kamień ozdobny inowrocław

Czysto, przejrzyście, bez chwastów

Nikt nie lubi walczyć z chwastami. Czarna agrowłóknina popularna stała się już wiele lat temu i do teraz jest powszechnie wykorzystywana. Jednak zmienił się trend, jeśli chodzi o to, co dać na nią. Dawniej zwykle rzucało się ziemię i korę. Dziś wybieramy kamień ozdobny mogilno. Tym sposobem jeszcze bardziej zmniejszamy ryzyko, że chwasty się przebiją. Poza tym, kamień wygląda elegancko zawsze, a kora tylko na początku. Dlaczego? Kiedy wyschnie jest bardzo lekka i wiatr z łatwością ją wydmuchuje. Trzeba często jej dosypywać, zmiatać z podjazdów i chodników. Poza tym kamień ozdobny Inowrocław nadaje elegancji. Oczywiście co jakiś czas należy go wymyć, ponieważ z po latach może mieć na sobie naturalny osad i porosty.