Kancelaria notarialna Kraków

Czym się zajmuje notariusz?

Notariusz jest ekspertem w zakresie dokumentów prawnych i może pomóc w ich przygotowaniu zarówno w sprawach biznesowych, jak i osobistych.  Niezależnie od tego, czy potrzebujesz sporządzić umowę, rozwiązać spór, czy po prostu uzyskać poradę prawną, notariusz Kraków jest idealną osobą, do której możesz się zwrócić.

Typowa kancelaria notarialna Kraków świadczy kompleksowe usługi w zakresie: inwestycji deweloperskich, prawa spółek, obrotu nieruchomościami, prawa spadkowego, prawa rodzinnego, poświadczeń notarialnych.

Sprzedaż nieruchomości

Kiedy kupujesz lub sprzedajesz dom, niezbędne jest podpisanie umowy u notariusza w formie aktu notarialnego. Notariusz Kraków może pomóc w bardziej skomplikowanych transakcjach dotyczących nieruchomości, takich jak te dotyczące zarejestrowanych mieszkańców lub działek budowlanych. Wizyta w kancelarii notarialnej jest niezbędna, aby proces transakcyjny przebiegał zgodnie z prawem. Zarówno sprzedający, jak i kupujący nieruchomość muszą stawić się u notariusza.

Możesz stworzyć umowę przedwstępną, w której strony ustalają, że transakcja zostanie sfinalizowana w określonym terminie. Umowa przedwstępna w formie aktu notarialnego jest gwarancją jej przestrzegania przez obie strony.

Notariusz Kraków

Intercyza u notariusza

Umowa przedmałżeńska może pomóc uniknąć sporów majątkowych po ślubie, ponieważ tworzy wyraźny rozdział majątku. Podpisując ten dokument przed ślubem, pary będą dysponować osobnym majątkiem. Ten rodzaj aktu można wykonać w dowolnym momencie i może on pomóc w rozwiązywaniu sporów majątkowych.

Kancelaria notarialna Kraków – Sprawy spadkowe załatwione szybciej niż w sądzie

Jeśli chodzi o sprawy spadkowe, mamy do wyboru dwie opcje: skierowanie sprawy do sądu lub wizytę w kancelarii notarialnej Kraków. Opcja kancelarii to uproszczona procedura, która prowadzi do sporządzenia notarialnego aktu dziedziczenia, w którym zawarte są informacje o tym, kto jest spadkobiercą i w jakim udziale otrzymuje spadek.

Jeżeli strony w sprawie spadkowej nie mogą dojść do porozumienia w sprawie ugody, mogą zwrócić się do sądu. Jest to jednak długi i kosztowny proces, ponieważ musi być ustalony termin, który odpowiada wszystkim zaangażowanym.

Notariusze są ekspertami w zapewnieniu prawidłowości wielu innych czynności wykonywanych w ich kancelarii. Należą do nich poświadczenie prawidłowości formy dokumentów, takich jak pełnomocnictwa, umowy dotyczące użytkowania wieczystego, umowy o ustanowienie odrębnej własności lokalu, darowizny.