Pilniki do paznokci

Czy marka pilników do paznokci ma duże znaczenie?

Większość kobiet stara się dbać o to, by ich paznokcie były czyste, pięknie wypiłowane i mocne. Nie zawsze to wychodzi, ponieważ przez nieodpowiednią dietę, brak czasu, stres paznokcie bywają kruche, łamliwe. Ratunkiem są wtedy salony kosmetyczne i lakiery hybrydowe lub żele. W tym artykule powiemy o tym, jakie znaczenie w pielęgnacji mają pilniki do paznokci. Zapraszamy do lektury.

Pilniki do paznokci – Tak różne…

Przede wszystkim kupić możemy pilniki do paznokci wysokiej jakości lub tandety, które po kilku użyciach nie będą już dobrze piłować lub będą się haczyć.  Kolejna sprawa to pilniki do paznokci jednorazowe. Nie można od nich oczekiwać tej samej skuteczności przy piątym użyciu, co przy pierwszym. Do czego jednorazowe pilniki do paznokci? Chociażby do salonów kosmetycznych, gdzie każda klientka musi mieć inne akcesoria, bądź zdezynfekowane. A ponieważ papierowego (bo takie kupuje się najczęściej) pilnika się nie zdezynfekuje, jedyną opcją są te jednorazowe.

Pilniki do paznokci wysokiej jakości

Jak często wymieniać pilniki kosmetyczne?

Co to znaczy „pilniki wielokrotnego użytku”? Czy to znaczy, ze kosmetyczka może przez cały dzień lub tydzień używać jednego pilnika? Oczywiście, że nie. Pilniki może zostawiać dla stałych klientek. Powinny być odpowiednio zapakowane. Jednak najlepiej, aby były wymieniane po każdym zabiegu pielęgnacyjnym. Zostawianie pilników dla stałych klientek jest oszczędnością, jednak zamknięte pilniki kosmetyczne w woreczku tworzą idealne środowisko dla drobnoustrojów. Kolejną ważną sprawą jest, czy zmienia ona rękawiczki przy każdej klientce. Okazuje się, że spory odsetek osób chorujących na HIV zaraziło się w salonie kosmetycznym.

Więcej różnic

Pilniczki mogą się różnić również kolorami i kształtami. O ile kolory nie mają wpływ na pielęgnacje, tak kształty już owszem. Bardzo ważną różnicą jest gradacja – ziarnistość. Od niej zależy, do czego dany pilnik będzie się nadawał. Im więcej ziarenek (czyli im wyższa gradacja) tym pilniczek jest delikatniejszy.